Rozbiórka obiektów okiem profesjonalisty

Jeżeli jesteśmy już przy czymś takim jak rozbiórka obiektów to warto by wspomnieć o efektownych materiałach wybuchowych, które są do tego używane. Niektóre firmy specjalizują się w tego typu rozbiórkach. Jeżeli chcemy rozebrać coś szybko i prosto to warto zastanowić się nad tą metodą. Możemy czasami ujrzeć, gdzieś w Internecie jak efektownie budynek zostaje powalony w środku miasta. Składa się jak domek z kart. Metody strzałowe są również wykorzystywane w górnictwie co mogło również do nas dotrzeć.

Rozbiórka obiektów Olsztyn wpis nr 11

Specjalistyczna rozbiórka obiektów. Nie tylko samą pracą ludzką.

Jeżeli jesteśmy już przy czymś takim jak rozbiórka obiektów to warto by wspomnieć o efektownych materiałach wybuchowych, które są do tego używane. Niektóre firmy specjalizują się w tego typu rozbiórkach. Jeżeli chcemy rozebrać coś szybko i prosto to warto zastanowić się nad tą metodą. Możemy czasami ujrzeć, gdzieś w Internecie jak efektownie budynek zostaje powalony w środku miasta. Składa się jak domek z kart. Metody strzałowe są również wykorzystywane w górnictwie co mogło również do nas dotrzeć. Gdy mamy możliwość rozbiórki obiektów w miarę prostych to sprawa jak sama nazwa wskazuje jest dość prosta. Jeżeli są to hale, fundamenty domu i inne zwarte konstrukcje to rozbiórka tych obiektów tradycyjnymi metodami może być nieco czasochłonne oraz wielkonakładowe. Do tego można użyć w bardzo prosty sposób materiałów wybuchowych. Oczywiście należy dokonać wszelkich wyliczeń i zaprojektować siatkę otworów w których umieścimy nasz materiał. Teraz po krótkiej chwili możemy skorzystać z firmy zajmującej się sprzątaniem i wywozem gruzu.

Rozbiórka pozostałych elementów

Często możemy się spotkać z efektownymi rozbiórkami takich obiektów jak kominy przemysłowe. Wyburzenia tradycyjnymi metodami byłyby bardzo czasochłonne oraz dużo droższe, a tak w prosty efektowny sposób możemy się pozbyć uciążliwego obiektu. Trzeba tutaj uwzględnić siły jakie oddziałują na komin i uwzględnić jego osie obrotu. Dzięki temu będziemy mogli ukierunkować ruch po którym będzie komin opadał. Kolejnym ważnym elementem jest uwzględnienie wytrzymałości płyty nośnej podtrzymującej cały obiekt. Musi ona wytrzymać upadek całego obiektu. Zupełnie inne zasady będą obowiązywały przy rozbiórce obiektów wielkoprzestrzennych. Tutaj będziemy musieli uwzględnić węzły nośne i wszelkie elementy podporowe. Są to dość skomplikowane prace mające na celu zabezpieczenie jak największej powierzchni, ale jest to szybka i stosunkowo tania metoda rozbiórki obiektów.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s