Portale aukcyjne sposobem na dorobienie?

Załóżmy, że miałeś stłuczkę i auto zostało wycenione na zbyt dużą kwotę, także nie masz co liczyć na jakieś wielkie odszkodowanie, została zasądzona kwota całkowita i jesteś praktycznie zdany na siebie. Gdybyś chciał odwiedzić skup złomu to nie za bardzo się Tobie to opłaca. Nawet sprzedaż w całości nie jest tak atrakcyjna bo ktoś i tak rozbierze wrak auta na części i na tym jeszcze całkiem nieźle zarobi. Teraz głowisz się co miałbyś zrobić z wrakiem auta. Przecież to był całkiem dobry samochód. Przeglądasz oferty na portalach aukcyjnych i widzisz, że całkiem nieźle im te części schodzą. Tutaj stówka tutaj dwie. O nawet silnika można się pozbyć.

Sprzedaż auta na części czy skup złomu wpis nr 9

Sprzedaż zarobkowa na portalach aukcyjnych

Załóżmy, że miałeś stłuczkę i auto zostało wycenione na zbyt dużą kwotę, także nie masz co liczyć na jakieś wielkie odszkodowanie, została zasądzona kwota całkowita i jesteś praktycznie zdany na siebie. Gdybyś chciał odwiedzić skup złomu to nie za bardzo się Tobie to opłaca. Nawet sprzedaż w całości nie jest tak atrakcyjna bo ktoś i tak rozbierze wrak auta na części i na tym jeszcze całkiem nieźle zarobi. Teraz głowisz się co miałbyś zrobić z wrakiem auta. Przecież to był całkiem dobry samochód. Przeglądasz oferty na portalach aukcyjnych i widzisz, że całkiem nieźle im te części schodzą. Tutaj stówka tutaj dwie. O nawet silnika można się pozbyć. Wszystkie elementy plastikowe i nawet takie złączki o których w życiu nie miałeś pojęcia, że istnieją. Teraz świat przed Tobą staje otworem. Wreszcie będziesz mógł spróbować się przekonać jak to jest pozbyć się auta z zyskiem. A podobno tracą na wartości. Jeszcze jak posiadasz ciekawy model samochodu to części mogą być całkiem nieźle wycenione. Zabierasz się do roboty. Widzisz, że nic trudnego, kilka zdjęć fajne ujęcie i gotowe. Teraz krótki opis i dlaczego ze łzami w oczach chcesz się pozbyć tak cudownego auta. Nie minął tydzień. Nie zdążyłeś rozebrać swojego niegdyś ulubionego wozu, a już są zamówienia na połowę części. Ledwo je wykręciłeś, a już trzeba wysyłać. Teraz może warto byłoby odpocząć? Nic z tego, teraz to możesz się zabrać za wymontowywanie kolejnych bo już cały samochód Ci poszedł. Nawet z takimi fikuśnymi śrubkami. Jesteś w pełni zadowolony zarobiłeś kilkanaście razy więcej niż miałbyś dostać na skupie złomu. A raczej ile odzyskałeś. Teraz siadasz i zastanawiasz się nad tym, że może warto by było coś z tym zrobić, przecież części tak szybko się rozeszły. Postanawiasz bez zbędnych formalności posprzedawać kilka części z garażu, szopy. Stop!

Może jednak skup złomu?

Niestety popełniasz przestępstwo. I nie mówimy tutaj o lekkich wykroczeniach tylko wielkich karach jakie możesz ponieść za to, że nie rejestrujesz działalności gospodarczej. Ale przecież to takie hobbystyczne sprzedawanie jest. No niestety. Jeżeli Urząd Skarbowy udowodni Tobie, a udowodni że to zyski to muszą być wliczane do podatku dochodowego. Tym bardziej, że najczęściej jest to stały proceder więc bez działalności gospodarczej się tutaj nie obejdzie. Kary za takie działania to nawet do 75% niezaewidencjonowanych kwot przychodów. Jakby tego było mało to zostaniesz obciążony odsetkami za zwłokę oraz zaległe składki ZUS. No i na wszystko znajdzie się paragraf. Także może jednak ten skup złomu.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s