Złomowanie auta mniej ryzykowne

No cóż pozostaje nam ocalały wrak, albo odsprzedać jeżeli znajdziemy kupca, albo oddać na skup złomu. Warto się skontaktować ze stacją demontażu, gdyż może wcale nie będziemy musieli specjalnie zbierać się, bądź wynajmować lawetę. Czasami odbierają auto spod wskazanego miejsca na własny koszt. Jeżeli dostarczymy auto na własny koszt do skupu złomu to możemy liczyć nawet na kilkaset złotych w gotówce. Nie będzie to na pewno satysfakcjonująca nas kwota, ale zawsze lepsze to niż nic. Będziemy się musieli przygotować natomiast na kilka formalności, bo musimy posiadać wszystkie dokumenty świadczące o tym, że jesteśmy właścicielami danego auta.

Oddać auto na skup złomu czy sprzedać wpis nr 6

Jak oddać auto na złom

No cóż pozostaje nam ocalały wrak, albo odsprzedać jeżeli znajdziemy kupca, albo oddać na skup złomu. Warto się skontaktować ze stacją demontażu, gdyż może wcale nie będziemy musieli specjalnie zbierać się, bądź wynajmować lawetę. Czasami odbierają auto spod wskazanego miejsca na własny koszt. Jeżeli dostarczymy auto na własny koszt do skupu złomu to możemy liczyć nawet na kilkaset złotych w gotówce. Nie będzie to na pewno satysfakcjonująca nas kwota, ale zawsze lepsze to niż nic. Będziemy się musieli przygotować natomiast na kilka formalności, bo musimy posiadać wszystkie dokumenty świadczące o tym, że jesteśmy właścicielami danego auta. A skup złomu do którego takowe auto oddajemy będzie musiał mieć poświadczenie wojewody o upoważnieniu tego punktu do złomowania oraz kasacji aut. Tak ważne jest abyśmy mieli zestaw dokumentów, gdyż nie chcemy, aby coś stanęło nam na drodze w wyrejestrowaniu auta. Najlepiej jak będziemy mieli dokument potwierdzający wyrejestrowanie auta z urzędu komunikacji.

Przeszłość może wrócić

W tym wypadku nie będą potrzebne inne dokumenty, gdybyśmy jakimś nie dysponowali w określonym czasie. Wszelkich formalności musisz dokonać właśnie Ty bo zdarzają się również nieuczciwe punkty, które będą mówiły o tym, że wszelkie formalności możesz pozostawić dla nich, ale chyba lepiej nie być później właścicielem auta, które zostało odsprzedane z takiego punktu i brało udział w śmiertelnym wypadku. Przepisy tak szybko się zmieniają, że jeszcze Ty możesz być posądzony o spowodowanie wypadku, albo nie dochowanie odpowiedniego przeglądu technicznego. W sprawie przeglądu technicznego rząd stara się wprowadzić warunki unijne. Dlatego będzie już niedługo dużo droższy, ale czy rzetelniejszy, bądź dający większe uprawnienia to już sprawa dyskusyjna. Na pewno zarobią na tym punkty, które takowe przeglądy wykonują. Także trzeba mieć się na baczności i dopilnować wszelkich formalności bo później możemy mieć nie lada problemy. Lepiej, żeby taki skup złomu zajął się jedynie sprzedażą sprawnych części z naszego wraku niż handlem autem igła.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s