Tymczasowe dowody rejestracyjne dla sprzedawców samochodów.

Projekty sejmowe są lepsze i są gorsze. Chyba trafiliśmy na jeden z lepszych i to nie tylko dla samych sprzedawców, ale również i klientów. Często satysfakcja mogła być tylko po jednej ze stron. Teraz na szczęście spotykamy się z tym by to obie strony mogły czerpać korzyści z odpowiednich rozwiązań. W Polsce mamy praktycznie rynek samochodów używanych. Jest niewielki odsetek tych pachnących świeżą kawą wyjeżdżających prosto z salonu. Niestety takie realia. I dużo użytkowników kupujących samochód z rynku wtórnego spotkało się z problemem dojazdu do domu niezarejestrowanym samochodem wprost z komisu.

Tymczasowe rejestracje dla sprzedawców samochodów

Dowód rejestracyjny dla sprzedawców samochodów komisy.

Projekty sejmowe są lepsze i są gorsze. Chyba trafiliśmy na jeden z lepszych i to nie tylko dla samych sprzedawców, ale również i klientów. Często satysfakcja mogła być tylko po jednej ze stron. Teraz na szczęście spotykamy się z tym by to obie strony mogły czerpać korzyści z odpowiednich rozwiązań. W Polsce mamy praktycznie rynek samochodów używanych. Jest niewielki odsetek tych pachnących świeżą kawą wyjeżdżających prosto z salonu. Niestety takie realia. I dużo użytkowników kupujących samochód z rynku wtórnego spotkało się z problemem dojazdu do domu niezarejestrowanym samochodem wprost z komisu. Niektórzy dostawali również ciekawą propozycję wygrzebanych, gdzieś z zakątków zakładu na tyłach w opuszczonej komórce propozycją założenia blach. Tylko warunkiem było to, aby lepiej po przyjeździe do domu najzwyczajniej w świecie pozbyć się trefnych tablic. Dzięki takim układom i tablicom niewiadomego pochodzenia można było brać udział w wypadku, kolizji, napadzie, albo nawet przestępstwie. Lepiej nie narażać siebie i swoich bliskich na takie problemy. Jakby to było mało przechodzenie przez szukanie tego idealnego samochodu w określonej cenie. Tyle komisów, tyle samochodów i tyle bajek. Czasami można było się również spotkać z ofertą tablic tymczasowych. Ale wbrew zapewnieniom sprzedawców w komisach nie jest to legalny proceder. Ale czy na pewno?

Coraz bardziej opłacalne

Już w najbliższym czasie ma zostać przedstawiony projekt umożliwiający sprzedawcom samochodów na uzyskanie tymczasowych rejestracji dzięki, którym legalnie i bezproblemowo osoby kupujące auta w komisie będą mogły dotrzeć do domu. Tymczasowy dowód rejestracyjny oraz tablice rejestracyjne będą już wkrótce miały swoją rację bytu. Oczywiście będą wydawane na czas określony. Sprzedawcy będą usatysfakcjonowani choćby tym, że jednorazowo będzie można uzyskać nawet do stu takich tablic. Dzięki temu unikną jakichś zbędnych formalności i praktycznie wszystko będzie można załatwić od ręki. Drogówka do tej pory czyhała na takich kierowców wracających prosto z komisu. Mogli nałożyć całkiem niezłe kary na takich delikwentów. Możliwe, że po wprowadzeniu tych przepisów w życie przerzucą się na inne dziedziny życia. Tak jak w przypadku fotoradarów, gdy straż miejska została pozbawiona przychodów z tej żyły złota, masowo zaczęła nakładać blokady na koła w mieście za niewłaściwe parkowanie. No cóż, ale choćby na chwilę będzie można przestać kombinować przynajmniej w przypadku komisu samochodowego i kupna świeżego używanego auta.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s