Bezproblemowe wyrejestrowanie auta. Dlaczego warto?

Pozbycie się auta na własną rękę nie jest wbrew pozorom takie proste, gdyż są określone wypadki przypadki, w których właściciel może ubiegać się o wyrejestrowanie auta. Nie jest to na pewno chęć odsprzedaży części, które możemy sprzedać z zyskiem przekraczającym wartość wraku. I tutaj pole jest ograniczone bo przepisy nakazują przedstawić stosowne dokumenty świadczące o powodzie wyrejestrowywania auta. Nasze motywy możemy ujmować w kilku warunkach. Zgłoszenie do wydziału komunikacji o wyrejestrowanie auta może być umotywowane kradzieżą auta.

Skup złomu może być lepszy niż kłopoty po złym wyrejestowaniu auta

Jak wyrejestrować auto by uniknąć kłopotów?

Pozbycie się auta na własną rękę nie jest wbrew pozorom takie proste, gdyż są określone wypadki przypadki, w których właściciel może ubiegać się o wyrejestrowanie auta. Nie jest to na pewno chęć odsprzedaży części, które możemy sprzedać z zyskiem przekraczającym wartość wraku. I tutaj pole jest ograniczone bo przepisy nakazują przedstawić stosowne dokumenty świadczące o powodzie wyrejestrowywania auta. Nasze motywy możemy ujmować w kilku warunkach. Zgłoszenie do wydziału komunikacji o wyrejestrowanie auta może być umotywowane kradzieżą auta. Wtedy jak się domyślamy musimy złożyć odpowiednie dokumenty oczywiście potwierdzone przez policję, które stwierdzają jasno, że nie jesteśmy już w posiadaniu auta. Musimy mieć się tutaj na baczności bo kombinowanie z takim procederem jest karane. Musimy mieć świadomość o odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych zeznań. Wyrejestrowanie pojazdu może być również umotywowane odsprzedaniem auta za granicę. Oczywiście będziemy potrzebowali odpowiednich dokumentów zbycia auta poza granice kraju, również w obcym języku. Umowa sprzedaży całkowicie wystarczy. Auto wyrejestrować możemy również w tym przypadku, który nas właśnie interesuje czyli w celu złomowania auta. Musimy przedstawić stosowne dokumenty o przyjęciu pojazdu do skupu złomu.

Odzyskaj z auta jak najwięcej

Gdy dokonamy tych formalności lub bezpośrednio przed możemy szabrować z auta co tylko się da. Oczywiście obciążone jest to karami nałożonymi przez skup złomu za każdy kilogram brakującego auta, ale te stawki nie przekraczają kilku bądź kilkunastu złotych także gra jest wart świeczki. Wystarczy skorzystać z portali aukcyjnych, ogłosić się w Internecie, bądź na pobliskich słupach ogłoszeniowych pomysłów jest wiele na akcje marketingowe. Od Ciebie zależy co i za ile sprzedasz części ze swojego auta. Ale również do Ciebie należy skrywanie się przed jawnym demontażem na ulicy czy podwórku bo jest to zabronione. Gdy masz garaż to spokojna głowa, ale lepiej dziupli z tego nie robić.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s