Zanim zezłomujesz auto wybierz mądrze polisę.

Teraz kombinuj Polaku. Rynek pokazuje, że wraki jeżdżą po naszych drogach w niemałej ilości. A jak nie jeżdżą to na pewno wspierają żywotność aut, które jeszcze przechodzą przeglądy. Rynek używanymi częściami kwitnie. Pełno jest przykładów, wystarczy tylko wejść na jakiekolwiek portale aukcyjne i będziemy mogli praktycznie od ręki nabyć interesujący nas element. Rząd stara się to ukrócić, ale jest to zbyt opłacalny proceder. Ludziom bardziej opłaca się nie złomować swoich aut, ale trzeba przyznać, że dużo ryzykują.

 

Z³omowanie samochodów

I co teraz z rozbitym autem?

Teraz kombinuj Polaku. Rynek pokazuje, że wraki jeżdżą po naszych drogach w niemałej ilości. A jak nie jeżdżą to na pewno wspierają żywotność aut, które jeszcze przechodzą przeglądy. Rynek używanymi częściami kwitnie. Pełno jest przykładów, wystarczy tylko wejść na jakiekolwiek portale aukcyjne i będziemy mogli praktycznie od ręki nabyć interesujący nas element. Rząd stara się to ukrócić, ale jest to zbyt opłacalny proceder. Ludziom bardziej opłaca się nie złomować swoich aut, ale trzeba przyznać, że dużo ryzykują. Kary sięgają od kilku do kiluset tysięcy także należy poważnie zastanowić się czy warto. Gdy chcemy wybrać legalną drogę pozbycia się swojego ukochanego auta i decydujemy się na ze złomowanie to pozostaje nam tylko zezłomowanie po jak korzystnej cenie. Możemy negocjować z właścicielem zakładu, ale często niestety nie przystają oni na ceny oszacowane przez zakład ubezpieczeniowy. Wtedy mamy utrudnioną drogę i albo możemy przystać na cenę zadeklarowaną przez zakład złomiarski lub odwoływać się do jego wyceny.

Pieniądz robi pieniądz

Niestety jeżeli chcemy odzyskać jak najwięcej z utraty naszego auta to nie obejdzie się bez burzliwych historii z zakładem ubezpieczeniowym. Jeżeli chcemy przebrnąć przez to jak najbardziej gładko to możemy zabezpieczyć się przed takimi ewentualnościami wykupując ubezpieczenie w autocasco. Tam szkoda całkowita jest interpretowana na zupełnie innych warunkach. Może się okazać, że jest całkiem korzystna dla nas niestety, jak każdy wie koszt wykupienia polisy ubezpieczeniowej autocasco jest to dość kosztowny interes. I jeżeli nasze auto nie jest sporej wartości to nie warto pchać się w ten proceder, gdyż możemy na tym stracić jeszcze więcej. Chociaż trzeba przyznać, że polisy autocasco nie kupimy od tak. Warunkiem podstawowym jest właśnie wartość jak i wiek auta. Gdy będzie ono za stare to możemy tylko pomarzyć o takim ubezpieczeniu naszego ukochanego samochodu i pozostaje nam szarpanie się z zakładem zapewniającym nam polisę OC.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s