Umowa sprzedaży auta. Lepiej sporządź ją mądrze.

Dlaczego tyle wywodów i niesamowicie wiele tematów na temat szkód związanych z wypadkami oraz uszkodzeniami auta w Internecie? Gdyż polskie przepisy są jakie są i niestety jak już wcześniej wspominaliśmy ciężko jest zinterpretować pewne rzeczy tak samo jak widzi to zakład ubezpieczeniowy. Mianowicie w polskich przepisach jest jedynie wzmianka o tym, gdy nie istnieje możliwość przywrócenia uszkodzonego auta do stanu sprzed uszkodzenia, w tym momencie wypłacone może być jedynie odszkodowanie. Do standardowych czynności ubezpieczyciela należy oszacowanie czy auto nadaje się do naprawy oraz czy nie przekracza to wartości pojazdu.

skup złomu a moze ubezpieczenie auta wpis nr 5

O co tyle krzyku?

Dlaczego tyle wywodów i niesamowicie wiele tematów na temat szkód związanych z wypadkami oraz uszkodzeniami auta w Internecie? Gdyż polskie przepisy są jakie są i niestety jak już wcześniej wspominaliśmy ciężko jest zinterpretować pewne rzeczy tak samo jak widzi to zakład ubezpieczeniowy. Mianowicie w polskich przepisach jest jedynie wzmianka o tym, gdy nie istnieje możliwość przywrócenia uszkodzonego auta do stanu sprzed uszkodzenia, w tym momencie wypłacone może być jedynie odszkodowanie. Do standardowych czynności ubezpieczyciela należy oszacowanie czy auto nadaje się do naprawy oraz czy nie przekracza to wartości pojazdu. Jeżeli będzie wszystko w porządku to ubezpieczyciel będzie zobowiązany do naprawy, auta lub wypłaty nam należności i będziemy mogli zrobić to we własnym zakresie z określoną kwotą. Problem występuje wtedy, gdy ubezpieczyciel oszacuje koszt szkody na przekraczający wartość pojazdu sprzed wypadku. Wtedy zaczyna się nasza droga przez biurokrację bo żadna wycena nie będzie satysfakcjonująca, a nawet, gdy będzie to ktoś będzie musiał chcieć wyłożyć takie pieniądze za auto, a raczej już formalnie sklasyfikowany wrak.

I zaczyna się gehenna

Jeżeli w aucie przetrwały jeszcze jakieś podzespoły mające jakąś wartość to możemy odsprzedać niestety nie je, a cały pojazd do wyspecjalizowanych punktów zajmujących się skupem tego typu wraków. Co będzie się działo dalej z naszym ukochanym samochodem to już nie jest w naszej gestii, ale ważne, żeby zabezpieczyć się przed opłacaniem OC do końca życia. Osoba kupująca nasz ukochany już wrak jest zobowiązana do rejestracji auta. Ale niestety nie możemy tego przewidzieć, ani dopilnować. Nie będziemy przecież kogoś prosić o to, żeby w końcu zarejestrował auto na siebie i opłacał składki. Niestety to tak nie działa i możemy być obciążani dalej wszelkimi opłatami wynikającymi z użytkowania auta. Dlatego warto się przed tym zabezpieczyć i udać się do wydziału komunikacji i powiadomić o fakcie wyrejestrowania auta. Warto również udać się do naszego ubezpieczyciela. Dlatego zadbaj o własne bezpieczeństwo i zasięgnij rady specjalisty w przypadku sporządzania umowy. Częstym procederem w celu samemu odsprzedania poszczególnych części auta właściciele nie podają prawdziwych danych odnośnie nabywcy. Wyrejestrowują auto i gdy dochodzi do potrzeby uiszczenia wszelkich opłat związanych z autem to wezwanie do zapłaty dostaje adres na tyłach dworca w pyrach dolnych. Z tego co widać jest to całkiem opłacalny proceder, gdyż ilość wyrejestrowywanych aut to zaledwie ułamek tego co znajduje się na drogach.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s