Skup złomu to nie jedyny ratunek dla naszego ukochanego auta

To teraz może o tym jak samemu ze złomować własne auto, żeby nie musieli za nas tego robić strażnicy miejscy, bądź inne służby? Jak wiadomo można sobie ze złomować jakie auto tylko się chce tylko jak zrobić to prawidłowo? Za chwilę zajmiemy się tą tematyką, gdyż jak zwykle wchodzi w grę biurokracja. Niestety, ale wszystko obłożone jest odpowiednimi przepisami i regulacjami.

jak wybrać skup złomu wpis nr 3

Złomowanie auta może boleć

To teraz może o tym jak samemu ze złomować własne auto, żeby nie musieli za nas tego robić strażnicy miejscy, bądź inne służby? Jak wiadomo można sobie ze złomować jakie auto tylko się chce tylko jak zrobić to prawidłowo? Za chwilę zajmiemy się tą tematyką, gdyż jak zwykle wchodzi w grę biurokracja. Niestety, ale wszystko obłożone jest odpowiednimi przepisami i regulacjami. Jak wiadomo większość się z nich zazębia i mogą ulegać różnej interpretacji zależnie od urzędu. Jest mnóstwo przypadków nie tylko w przypadku prawidłowego złomowania, kiedy to ludzie tracą majątki po błędach urzędników. Co nie oznacza, że robili coś nieprawidłowo, ale lepiej się zabezpieczyć przed wszelkimi ewentualnościami.

Nie korzystasz? Pozostaje skup złomu

Polskie prawo zakłada, że każdy pojazd musi być zarejestrowany, oczywiście dopuszczony do ruchu oraz ubezpieczony. Niestety jeżeli chwilowo nie użytkujemy swojego auta i zakładamy, że ten okres czasu się wydłuży to jedynie we własnym zakresie możemy nie korzystać z tego auta i tyle. Gdy cena benzyny, ropy czy gazu zwiększy się na tyle, że nie będziemy w stanie opłacać rachunków za dom to i tak będziemy musieli płacić za nasze auto, nawet gdy go nie użytkujemy. Nie ma możliwości wyrejestrowania go tymczasowo. Wszystkie niezbędne okresowe przeglądy oraz ubezpieczenie OC nadal pozostają na naszej głowie także, gdy nie użytkujemy auta i również nie chcemy opłacać tych danin to niestety możliwością jest tylko odsprzedanie auta lub po prostu ze złomowanie.

Co jak mam rozbite auto?

Niestety jeżeli nie jesteś w grupie osób, które mają zamiar po prostu odkurzyć swoje auto w czasach lepszej koniunktury, a jesteś osobą, która niestety miała stłuczkę, która została sklasyfikowana jako szkoda całkowita to masz spory problem. Wrak nie jest przedmiotem zainteresowania zakładów ubezpieczeniowych i zazwyczaj idą one na łatwiznę klasyfikując rozbite auto o sporem uszkodzeniu jako szkodę całkowitą. Dlaczego to takie ważne? Przecież należałoby się cieszyć, że przecież auto nie będzie musiało być ciągane i naprawiane, później odsprzedawane jako igła tylko ubezpieczenie jak i wszelkie daniny do rączki właściciela. No niestety nie ma tak różowo. Gdy auto zostanie sklasyfikowane jako szkoda całkowita, to niestety dostaniemy tylko różnicę między wartością auta z przed i po wypadku. To wszystko. Żadnego deklarowanego ubezpieczenia.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s