Reklama dźwignią handlu

W przypadku aut przeznaczonych, bądź nawet kwalifikujących się do ze złomowania, często mamy wielką pomysłowość ich właścicieli. Byleby przestało ile tylko wlezie. I tak mamy całe miasta zastawione wrakami aut. Czasami widzi się nawet auta na cegłówkach. Zastawione miejsca parkingowe, bądź pobliskie ulice. Wszędzie można dostrzec takowe auta, a straż miejska czasami jest bezradna z racji tego, że niektóre takie samochody mimo iż stoją latami, formalnie nie kwalifikują się do uznania je za złom.

Złom i tworzywa sztuczne wpis nr 2

Jak nie złomowanie to co można zrobić ze starym autem?

W przypadku aut przeznaczonych, bądź nawet kwalifikujących się do ze złomowania, często mamy wielką pomysłowość ich właścicieli. Byleby przestało ile tylko wlezie. I tak mamy całe miasta zastawione wrakami aut. Czasami widzi się nawet auta na cegłówkach. Zastawione miejsca parkingowe, bądź pobliskie ulice. Wszędzie można dostrzec takowe auta, a straż miejska czasami jest bezradna z racji tego, że niektóre takie samochody mimo iż stoją latami, formalnie nie kwalifikują się do uznania je za złom. Według polskich przepisów jeżeli auto nie zagraża ruchowi, jest zaparkowane prawidłowo i posiada tablice rejestracyjne to absolutnie nie kwalifikuje się do odholowania, ani rozpatrywania tego, czy trzeba je ze złomować. A to wszystko za sprawą jednego sformułowania, które może być różnie interpretowane i trzeba przyznać, że zaczyna być ono interpretowane coraz częściej na niekorzyść właściciela. Mianowicie odholowany w takim celu może być pojazd, którego stan wskazuje na nieużywany.

Pomysłowość w starych wrakach

Można też postąpić bardziej sprytnie i „schować” auto poza kompetencje straży miejskiej. W miejsca do których nie mają dostępu. Nie mówimy tutaj o podziemnych zakamarkach, ani tunelach drążonych w ziemi. Wystarczy postawić auto na drodze należącej do spółdzielni. Jeżeli ktoś będzie dobrze żył ze spółdzielnią, albo po prostu zostawi to na jej głowie to jest duże prawdopodobieństwo, że auto będzie po prostu sobie stało, gdyż to do spółdzielni należy pokrycie kosztów odholowywania takiego auta. Ostatnio zostało to ukracane, ale polak sprytny jest i używa takich aut jako środka reklamowego. Wystarczy obkleić i postawić. Co bardziej cwani nawet wywieszają na takowym wraku banery reklamowe. Sprytny sposób i jakże legalny. I w miastach mamy darmowe tablice i miejsca reklamowe. Czysty zysk. Sprawny marketing zaczął być tępiony i w następnym wpisie dowiecie się jakimi karami może być obłożony taki spryt.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s